12/11/2020

Майбутнє поруч:інноваційні види транспорту

Інноваційні розробки вже зараз дозволяють пересуватись дуже швидко, комфортно і економно. Британська компанія The Economist Intelligence Unit, яка займається економічним прогнозуванням, визначила, яким буде транспорт в найближчі 5, 10 і 25 років. Деякі його види вже курсують вулицями окремих міст, а про деякі ми ще навіть не чули.

  • Безпілотники

Більшість представників автомобільної галузі впевнені, що люди масово почнуть користуватися безпілотними вантажівками, таксі та автобусами вже до кінця 2021-2022 років. Tesla, Toyota, Ford, Volvo, Renault і інші виробники вже тестують прототипи таких машин, а в Дубаї, Токіо, Сіднеї і Лас-Вегасі навіть з’явилося роботаксі.

Сьогодні частка безпілотних машин на дорогах мінімальна, і кредит довіри до них не надто високий. Однак фахівці стверджують, що саме за такими автомобілями майбутнє. Вони швидше звичайних автомобілів реагують на перешкоди на дорозі, що дозволяє уникнути аварій. А ще не порушують правила дорожнього руху і мінімізують пробки на дорогах.

  • Літаючі поїзда

Технологія магнітної левітації або маглев полягає в тому, що поїзд їздить завдяки силі електромагнітного поля і, на відміну від традиційних поїздів, не торкається  поверхні рейок. Першу повноцінну магнітно-левітаційну лінію – Chuo Shinkansen відкрили в Японії. Вона з’єднує Токіо, Нагай і Осаку. Перевага таких поїздів – висока швидкість руху, вони можуть розганятися до 603 км / ч.

Однак Ілон Маск представив ще більш швидкий вид транспорту – Hyperloop, або гіперпетлю. Це наземний трубопровід, усередині якого зі швидкістю від 480 до 1220 км / год їздитимуть транспортні капсули. І маглев, і гіперпетля можуть стати альтернативним видом транспорту вже до кінця 2022 року.

  • SkyWay

SkyWay – це інноваційна транспортна система, яка здатна швидко перевозити людей як в межах міста, так і в інші населені пункти.

SkyWay – це пасажирські і вантажні модулі, які на сталевих колесах рухаються по спеціальних рейках, закріпленим між опорами. Між опорами може бути від 40 до 1000 м.

  • Face ID

Широке поширення систем ідентифікації скоро зробить абсолютно непотрібними для доступу в салон і запуску двигуна ключі. Автівки навчаться просто впізнавати водія “в обличчя” і по голосу, а двигун буде заводитись автоматично після розпізнавання відбитку пальця сенсором, вбудованим в кнопку “Старт”.

  • UAM: симбіоз персонального повітряного транспорту і міських аеромобільних сервісів

Рішення, яке Hyundai пропонує для міст майбутнього, – це Urban Air Mobility (UAM), інноваційна мобільна платформа, яка об’єднує персональний повітряний транспорт і міські аеромобільні сервіси. UAM забезпечує безперешкодний політ по місту за допомогою особистого повітряного транспорту, здатного виконувати вертикальний зліт і посадку з використанням електротяги (eVTOL).

UAM вважається ключовим інноваційним бізнесом майбутнього, який буде сприяти вирішенню нагальних транспортних проблем мегаполісів, таких, як пробки на дорогах, і трансформувати парадигму мобільності.

  • Hub: абсолютно новий простір

Hub, інноваційний простір, який об’єднує повітряні і наземні транспортні засоби. Хаб має злітно-посадковий модуль для даху і наземні док-станції. В майбутньому Hyundai планує зробити інтелектуальну мобільність більш доступною, розмістивши подібні хаби в містах майбутнього і створивши нову екосистему мобільності навколо мережі UAM-PBV-Hub.