1/10/2020

Незвичайні еко-стартапи, які успішно працюють

     Як креативні ідеї «зеленого» бізнесу покращують життя в країнах, що розвиваються, сприяють переходу на низьковуглецеві моделі і вносять внесок у підвищення екологічної свідомості споживачів.

✔️ Інноваційні контейнери

Копенгаген неодноразово отримував звання самого «зеленого» міста Європи, а не так давно став «зеленої столицею» ЄС. Еко-стартапи в данській столиці – звична річ. Для Копенгагена особливо актуальні екологічні ініціативи в сфері доступного житла для студентів. Причина – захмарні ціни на оренду квартир і брак гуртожитків.

Місцеве архітектурне бюро CPH Shelter на чолі з архітектором Сореном Нільсеном взялися вирішити проблему, запустивши будівництво інноваційного модульного еко-помешкання з колишніх контейнерів. Ціна на такі помешкання набагато нижче стандартної квартири, а інноваційні розробки роблять їх якісними та комфортними для життя.

✔️ Ферма в місті

Два бізнесмена з Бостона запустили стартап зі створення міні-ферм Freight Farms. Основна особливість  в тому, що ферми зроблені всередині колишніх морських контейнерів.

Усередині кожного встановлені вертикальні установки. Користувач контролює стан ферми через додаток, регулюючи рівень вологості і температуру всередині контейнера. Проект був запущений завдяки краудфандинговій кампанії, через яку стартап вже зібрав близько п’яти мільйонів доларів.

Як зазначає Markets Insider, компанія планує надавати свої ферми великим корпораціям, університетам, школам, лікарням і житловим комплексам.

Цілодобове утримання ферми обійдеться в $ 5000 на місяць, так що звичайний споживач навряд чи зможе дозволити собі установку міні-ферми. За ці гроші Freight Farms обіцяє забезпечувати урожай стабільної якості цілий рік.

Зараз сервіс доступний тільки в Англії, але стартап розраховує розставити свої контейнерні ферми по всьому світу вже в цьому році.

✔️ Піч на сонячній енергії

Розробники невеликої американської студії One Earth Designs спеціалізуються на створенні недорогих портативних печей SolSource, які працюють на сонячній енергії. Компанія ставить собі за мету «створення стійкої продукції для готування, заснованої на використанні поновлюваних ресурсів».

Компанія співпрацює з некомерційними організаціями в країнах, що розвиваються, забезпечуючи важкодоступні поселення екологічними печами.

Зовні Solsource sport нагадує супутникову антену. «Тарілка» покрита сонячними відбивачами з самонагріваючимся полімером – завдяки такій формі досягається найбільш швидкий «збір» сонячної енергії.

Піч нагрівається за пару секунд. І доводить літр води до кипіння за десять хвилин. Компанія виробляє цілу лінійку сонячних печей різних розмірів і характеристик.

✔️ Чиста вода від FlushWave

Засновник українського стартапу “FlushWave” розробив рішення, яке дозволяє використовувати “сіру” воду з умивальників, ванн, душових кабін, пральних машин, для поливу газону чи миття авто.

Система FlushWave, у базовому варіанті, встановлюється під умивальником. Вона фільтрує відпрацьовану “сіру” воду фільтром грубої очистки, дезінфікує її та фільтрує фільтром тонкої очистки, після чого перекачує її в бачок унітазу, де вода використовується повторно. У фільтрах передбачено функцію самоочищення тому вони не потребують обслуговування.

Дезінфекція проводиться за допомогою озонування води. Завдяки озонуванню досягається надійний знезаражувальний ефект, руйнуються органічні домішки, а органолептичні властивості води не лише не погіршуються, як при хлоруванні чи кип’ятінні, а й поліпшуються:  зникають зайві присмак і запах, вода набуває блакитного відтінку.