15/10/2020

Стартапи, які врятують океан

Пластикове забруднення – одна з найсерйозніших загроз для океану в усьому світі. Якщо ми продовжимо викидати мільйони тонн пластику в океан без стратегії щодо її стримування, то наші океани зовсім скоро зникнуть. Вісім мільйонів метричних тонн пластику скидаються в океан щороку.

Дослідження вчених прогнозують, якщо найближчим часом нічого не буде зроблено, щоб зупинити натиск пластикового забруднення, то до 2050 року в океані буде більше пластика, ніж риби. Люди тепер вимагають змін, і компанії звертають на це увагу. Тому, пропонуємо Вам познайомитись зі стартапами, які створюють інноваційні рішення для вирішення проблеми скидання пластика в океан.

 

Як компанії працюють над вирішенням проблеми?

  • Oceanworks

За словами Роба Янеллі, засновника і президента Oceanworks, існує великий розрив між попитом і пропозицією. Це проблема попиту, тому Oceanworks створили інструмент у вигляді онлайн-ринку, щоб спростити компаніям пошук океанського пластику, а також переробленого океанського пластику, таким чином вони можуть задовольнити власний споживчий попит, а також створити кращу маркетингову історію для своєї компанії.

Oceanworks скорочує роботу компаніям в пошуку постачальника пластика, а також всі необхідні кроки, діючи в якості посередника. Їх онлайн-платформа дозволяє компаніям зручно робити замовлення, просто вказати скільки матеріалів їм потрібно, в той час як Oceanworks зв’язується з постачальником, і матеріали доставляються безпосередньо від виробника до замовника за контрактом.

  • Plastic Bank

Plastic Bank також переосмислює способи використання небажаного пластику, який залишається, щоб зруйнувати екосистему океану. Вони працюють над тим, щоб зібрати пластик і перетворити його у щось корисне для суспільства. Plastic Bank знаходить нові способи використання викинутого пластика. Вони також знайшли спосіб допомогти малозабезпеченим сім’ям – видають жетони в обмін на зібраний ними пластик, які можна використовувати для покупки продуктів для своїх сімей, відправляти  дітей в школу і купувати  предмети першої необхідності. Потім ці матеріали потрапляють в глобальний виробничий ланцюжок поставок.

  • Clear Blue Sea 

Фред з Clear Blue Sea – це плаваючий робот, який працює за рахунок сонячної енергії, працює над вилученням сміття з океану, зберігаючи при цьому безпеку тварин і навколишнього середовища. Clear Blue Sea співпрацює з програмами екологічно безпечної переробки, щоб гарантувати, що пластик, який вони збирають, не потрапить назад в океан. Фред рухається на низькій швидкості не тільки для оптимізації підбору, але і для попередження тварин і дає їм час уникнути контакту.

  • FinalStraw

Один із способів захистити океани – це скоротити використання одноразового пластику. FinalStraw саме цим і займається. Вони виробляють багаторазові столові прибори, соломинки, дезінфікуючі серветки і багато іншого. Їх місія – створювати «Foreverables», які робляться відповідально і служать вічно. Корпуси для їх продукції зроблені з переробленого пластику. З моменту запуску FinalStraw в 2018 році генеральний директор Емма Роуз Коен не дозволила більш ніж 300 мільйонам соломинок сприяти швидкому погіршенню стану навколишнього середовища.

 

  • Ocean Cleanup

Систему Ocean Cleanup, запропонував винахідник нідерландського походження Боян Слати. Це 600-метрова лінія з гнучких балок у формі латинської букви U. Знизу до неї приєднана підводна мережа, що занурена у воду на глибину 3 метри. Система вільно рухається в воді та, подібно до штучної берегової лінії, збирає сміття в скупчення, які потім можна піднімати й вивозити судами супроводу. Передбачається, що Ocean Cleanup, який залучив 30 мільйонів доларів благодійного і краудфандингового фінансування, зможе збирати фрагменти пластику розміром понад п’ять сантиметрів. Комплекс запустили в  затоці Сан-Франциско та вже за три-п’ять днів, його діставлять на точку випробувань у 250-350 морських милях від узбережжя.

 

Як ми можемо допомогти вирішити цю проблему?

Незважаючи на те, що багато компаній беруть на себе завдання по скороченню кількості пластику в океані, кожен з нас також може внести свій внесок у вирішення цієї проблеми.

 

  • Припиніть використовувати одноразовий пластик:

Одноразовий пластик включає поліетиленові пакети, пляшки з водою, соломинки, чашки, контейнери для їжі на виніс і будь-які інші пластикові контейнери або предмети, які використовуються один раз, а потім не підлягають використанню.

  • Підтримайте організації, що борються з забрудненням пластиком:

Існує безліч організацій, які намагаються не тільки зменшити, але і усунути забруднення океану пластиком. Наприклад, в Альянс з боротьби із забрудненням пластиком (AEPW) входять близько тридцяти компаній. В AEPW входять представники хімічної галузі, виробники споживчих товарів і пластику, ритейлери, підприємства, які переробляють та утилізують сміття з Північної і Південної Америки, Європи, Азії, Африки і Близького Сходу, в тому числі BASF, Chevron Phillips Chemical, Dow, Eni, ExxonMobil, Formosa Plastics, Henkel, Mitsubishi Chemical, Reliance Industries, SABIC, Sasol, SUEZ, Shell і Total.

  • Не забудьте утилізувати правильно:

Пластик, який може бути перероблений, повинен бути перероблений. В даний час переробляється тільки 9% пластика. Переробка допомагає запобігти потраплянню пластику в океани і  заподіяти потенційну шкоду для природи.

 

Зараз настав час задуматися про те, як ми ставимося до себе, планети і у що ми інвестуємо.