Україна здійснила успішний запуск космічного апарата на орбіту Землі!
Впевнені, за цієї новиною, затамувавши подих, ви точно слідкували!
13 січня о 17:26 за київським часом відбувся успішний запуск українського космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3 зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал.
Відділення супутника від ракети відбулось о 18:48. Наземним інформаційним комплексом Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (м. Дунаївці, Хмельницька область) у встановлений час було отримано зворотній зв’язок – першу інформацію із супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30»).
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін, Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай та команда фахівців ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля» спостерігали за запуском супутника безпосередньо на пусковому майданчику ВПС США.
Нагадаємо, що у 2003 році в КБ “Південне” було створено інноваційний проєкт “Виготовлення та експериментальне відпрацювання вузлів і бортової апаратури космічного апарату МС-2-8 дистанційного зондування Землі космічної системи “СІЧ-2″ на основі сучасних супутникових технологій”
Державна інноваційна фінансово-кредитна установа брала участь у фінансуванні цього проекту з 2003 року до 2008 року. Космічний апарат призначений для дослідження земної кулі. До елементів космічного апарату, які стали об’єктами цього проєкту відносяться: апаратура системи управління та орієнтації; системи даних; пристрої, що сканують; блоки відпрацювання сигналів; сонячна батарея; апаратура управління регулювання та контролю; елементи конструкції та механізми. Даний проєкт був створений у рамках Третьої Державної космічної програми на 2003-2017 року та запущено «СІЧ-2» на орбіту у 2011 році. Запущений нині супутник дистанційного зондування землі “СІЧ-2-30” є фактично модифікацією втраченого “СІЧ-2”.
Завдяки підтримці Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, розробка та створення космічного апарату були завершені у 2021 році. Національний супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») дасть змогу Україні реалізувати низку міжнародних проєктів з обміну супутниковими даними дистанційного зондування Землі, їх оброблення та використання.
Запуск супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30») є першим кроком до створення орбітального угруповання супутників дистанційного зондування Землі, яке заплановано завершити у 2025 році.