19/08/2022

Український інноваційний фронт: топ вітчизняних розробок

Українські новатори та винахідники – рушійна сила нашого тилу, а їх розробки наближають нас до довгоочікуваної перемоги. Ми зібрали підбірку винаходів, якими дійсно пишаємось!

 

✔️Тернопільський стартап ELEEK розробив електробайк спеціально для ЗСУ

Особливості електричного велосипеда ELEEK Atom:

Електровелосипеди легкі та практично безшумні, що дозволяє під’їжджати непоміченими на них до позицій ворога.

Максимальна швидкість до 90 км/год

На одному заряді електричні велосипеди можуть проїжджати за 100-150 км.

Крім USB-порту електровелосипеди мають додатковий вихід на 220 В, що дозволяє військовим використовувати будь-який доступний штатний зарядний пристрій. Раніше військовослужбовцям доводилося брати із собою додаткові павербанки. У цій моделі однією з найголовніших переваг якраз є можливість не брати їх із собою.

У моделі посилена підвіска та шини для бездоріжжя.

Передбачено функцію контролю температури батареї.

 

✔️В Україні виготовили унікальну машину для рятувальників з інтернетом Starlink

Українська компанія Validus Special Auto розробила та виготовила рятувальний автомобіль для ДСНС України. Це спеціальна машина радіаційної та хімічної розвідки важкого типу «СМРХР-В» на шассі Iveco.

Як зазначається, унікальна машина обладнана сучасними приладами для оперативного аналізу радіаційної та хімічної розвідки в радіусі 10 км, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин,

засобами індивідуального захисту.

 

✔️Пристрій, що економить пальне та зменшує вуглецевий слід автівки.

Стартап FuelWell – це технологія зниження кількості шкідливих викидів від ДВЗ. Якщо описати простими словами, то це пристрій, що за рахунок каталітичного процесу розриває вуглецеві зв’язки в паливі. Тобто паливо згорає в більш повному обсязі. Крім того, пристрій знижує загальну кількість небезпечних викидів. Додатковою перевагою технології є економія пального.

Зараз розробка перебуває на стадії TLR7. Мовою стартапів – це готовий до серійного виробництва прототип. Вже виготовлено першу партію, кожна модель відповідає певному типу транспорту: легкові автомобілі, мікроавтобуси, вантажівки, трактори, комбайни, річний транспорт, генератори, які використовуються для проведення польових тестів з реальною технікою.

 

Пишаємось нашим, українським! Разом з інноваційним вітчизняним фронтом – переможемо!