4/12/2020

МАЙБУТНЄ ПОРУЧ: КОНЦЕПЦІЯ SMART CITY

     03 грудня представник відділу міжнародної діяльності ДІФКУ Андрій Винничук взяв участь в zoom-meeting щодо проектів впровадження розумного міста.

Також участь у зустрічі брали Lee Yang-goo – південнокорейський дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні в 2016-2019 рр, Андрій Бірюков – керівник Hi Tech Office Ukraine, Олена Гунько – начальник IT управління львівської міської ради, Назар Подольчак – доктор економічних наук, керівник Tech StartUp School, представники міської ради міста Херсон та Jaewon Peter Chun – керівник World Smart Cities Forum – WSCF.

Так, на онлайн-зустрічі було обговорено концепцію розумного міста для України, яку пропонує World Smart Сities Forum (WSCF), що базується у Великобританії та ARK-i Labs, американська інвестиційна фірма.

Розробка генерального плану розумного міста для великих міст України може бути впроваджена як національний пілотний проєкт на основі моделі державно-приватного партнерства (ДПП) у в якому беруть участь уряд, органи місцевого самоврядування та приватні фінансові установи.

Також участники дискутували щодо важливості та ефективності ініціативи “smart city. Зокрема, було наголошено, що реалізація ініціативи «Розумного міста» в Україні зміцнить інноваційну екосистему, посприяє економічному розвитку та допоможе досягти цифрового рівня трансформації та статусу Smart City Hub у Східній Європі.

Довідково:

WSCF – це некомерційна організація зі штаб-квартирою в Лондоні, Великобританія, яка зосереджується на допомозі державному сектору (урядам та муніципалітетам) у вирішенні міських проблем. WSCF також розробляє стратегії створення механізму моделі сталого зростання міста.

ARK-i Labs – нью-йоркська компанія з проєктування інтелектуальих міст, спеціалізується на керівництві проєктами інтелектуальних міст, розробці генеральних планів розумних міст та залучення коштів з приватного сектору. В даний час лабораторії ARK-I беруть участь у впровадженні концепції розумного міста у понад 7 населених пунктах.